Dnes napoludnie (23.11.2020) o 12:10 pri zastávke Fiľakovo sa osoba hodila pod vlak. Okamžite boli privolané všetky zložky, ktorý dorazili neuveriteľne do max 3 - 4 min. Záchranári odviedli skvelú prácu. Ako aj rýchlo. Osoba bola zakliesnená pod prvým vozňom hneď za rušňom.  

Polícia SR okamžite začala vyšetrovať prípad. Rušňovodiča podrobili dychovej skúške s negatívnym výsledkom. Pre utrpenú traumu rušňovodiča vystriedali.

Keď cisár Číny vydá nariadenie, že jeden muž na rodinu musí slúžiť v cisárskej armáde k obrane krajiny pred nájazdníkmi zo severu, Hua Mulan, najstaršia dcéra cteného bojovníka, zaujme miesto svojho chorého otca. V prestrojení za muža prekonáva Hua Jun nástrahy na každom kroku svojej cesty a učia sa využívať svoje vnútorné sily a prijímať svoj skutočný potenciál. Táto epická cesta z nej nielen urobí cteného bojovníka, ale vyslúži jej aj rešpekt vďačného národa ... a hrdého otca.

Sofia (Natalie Dormer) je mladá, nadaná, slepá klaviristka so žiarivou budúcnosťou. Jedného večera sa vo výťahu stretne so susedkou Veronique (Emily Ratajkowski), ktorá sa chová veľmi divne. Ešte tej noci jej pri dverách klope polície a detektív, ktorý vedie vyšetrovanie. Veronique podľa všetkého spáchala samovraždu skokom z okna. Aj keď sa to nezdá, tak Sofia rozbieha svoje vlastné malé pátranie. Stopa ju zavedie až k prominentnému človeku, ktorý v Bosne páchal počas vojny kruté veci.

Amerika šesť storočí pred prvou Kolumbovou cestou. Na pokojné pobrežie prichádzajú vikinskí nájazdníci a bezohľadne plienia, zabíjajú a zotročujú. Rovnako náhle ako sa objavia, tak aj zmiznú, a zostane po nich len malý, nebojácny chlapec. Toho sa ujme jeden z indiánskych kmeňov a daruje mu domov, lásku, lovecké schopnosti a meno Duch. O pätnásť rokov neskôr sa temní severania vracajú a ohrozujú hrdinov kmeň. S pomocou indiánskeho šamana sa mladý hrdina vydáva na ostrý súboj s presilou, ktorý navždy určí budúcnosť tých, ktorí ho medzi seba prijali. Vizuálne veľmi prepracovaný film proti sebe stavia temných, chladných a nekompromisných vikinských bojovníkov a prirodzených, otvorených Indiánov.

Volanie divočiny rozpráva príbeh Bucka, psa hýčkaného svojim pánom aj jeho rodinou. Jeho život sa však razom zmení vo chvíli, keď je zo svojho domova v slnečnej Kalifornii unesený obchodníkov so psami, ktorí ho predajú do mrazivej divočiny kanadského Yukonu počas vrcholiacej zlatej horúčky na Klondiku. Tu je svojimi novými pánmi nútený vo psím záprahom ťahať hlbokým snehom ťažké sane. Vďaka svojej nezlomnej vôli dokáže Buck v týchto drsných podmienkach prežiť. Našťastie sa mu nakoniec podarí uniknúť a nájsť nového priateľa, samotárského dobrodruha Johna Thorntona (Harrison Ford). Po jeho boku zistí, že vďaka svojim prirodzeným psím inštinktom dokáže v nehostinnej divočine nielen prežiť, dokonca v tomto novom a slobodnom živote nachádza aj zaľúbenie.

Rok 2009 patrí medzi najpamätnejšie roky modernej histórie filmového priemyslu. Jedným z dôvodov takéhoto tvrdenia je aj film Avatar, ktorý sa do minulého roka držal na pozícii najziskovejšieho filmu všetkých čias. Podľa portálu Toronto Sun má Avatar 2 ambície prekonať debut.

Otec filmu, legendárny James Cameron, takmer okamžite po vydaní jednotky začal hovoriť o potenciálnej trilógii, kedy sa jednotlivé časti mali objaviť na plátnach kín už v roku 2014 a 2015. Zložitosť scenára a produkcie samotnej však zabezpečila jedno z prvých presunutí dvoch Avatarov na neurčito. 

Pre rodičov ZS pri nástupe do školy dieťaťa... školský rok 2020/2021. Tu prinášame dotazník / čestné prihlásenie rodiča pre dieťaťa, ktoré je potrebné predložiť pri nástupe dieťaťa do školy 2.9.2020....

Manuál pre základné školy a niektoré školské zariadenia (školské kluby detí, základné umelecké školy, centrá voľného času a jazykové školy) upravuje organizáciu a podmienky výchovy a vzdelávania v daných zariadeniach pre školský rok 2020/2021. Cieľom dokumentu je stanoviť základné prevádzkové podmienky po dobu trvania pandémie ochorenia COVID-19 a potreby dodržiavania protiepidemických opatrení a odporúčaní. Upravuje iba tie základné prevádzkové podmienky, ktoré sa líšia (či sú upravené nad rámec) od štandardných podmienok vyplývajúcich zo školských, hygienických, pracovnoprávnych a ďalších predpisov.

Enrique Iglesias, celým menom Enrique Miguel Iglesias Preysler ( 8. máj 1975, Madrid, Španielsko - 45 ročný) je španielsky spevák, skladateľ, hudobný producent a herec označovaný za kráľa latino popu.

Svoju kariéru začal v polovici 90. rokov s americko-španielskym vydavateľstvom Fonovisa Records pod menom Enrique Martinez. Neskôr si zmenil meno na Enrique Iglesias a stal sa jednou z najväčších hviezd na latinsko-americkom a hispánskom trhu v Spojených štátoch. Na prelome milénia získal úspech na tradičnom trhu a podpísal zmluvu s Universal Music Group za 68 miliónov dolárov s tým, že Universal Music Latino vydá jeho španielske albumy a Interscope Records anglické albumy. V roku 2010 zrušil zmluvu s Interscope Records a podpísal ju s Republic Records, ktoré malo vydať jeho dvojjazyčné albumy. V roku 2015, po dlhoročnej spolupráci odišiel z Universal Music Group a podpísal kontrakt so Sony Music; jeho nadcházajúce albumy v španielčine budú vydané prostredníctvom Sony Music Latin a tie v angličtine cez RCA Records.

Detektív Lee (Jackie Chan) je precízny a disciplinovaný člen hongkongskej polície, zatiaľ čo detektív Carter (Chris Tucker) je týpek, ktorý je vždy nad vecou, vždy "cool" a u svojich nadriadených moc sympatií nevzbudzuje. A tak sa stane, že si tieto dva, ktoré spája snáď len rýchlosť Leeových rúk a Carterovcov úst, vyjdú na dovolenku do Hongkongu. Ale ako možno jednoducho predpokladať, žiadna idylka sa nekoná. Výbuch bomby na americkej ambasáde, ktorý sprevodí zo sveta dva americkej agentov, je vtiahne do centra diania. V tom sa s istotou sebe vlastnou už dávno pohybuje Ricky Tan (John Lone), šéf miestnych triad Fu-Cang-Long.

 Inkognito najnovšie vysielanie tu priamo na Video.vikea.sk. Výborná zábava a show od tvorcov televízie JOJ. INKOGNITO. Nenechajte si to ujsť....

Podkategórie